System włosów to produkt opracowany z myślą o codziennym korzystaniu. Nie bez powodu, ponieważ osoby dotknięte łysieniem lub przerzedzeniem fryzury chciałyby cieszyć się świetnym wyglądem przez cały czas. Druga strona medalu to zwiększenie ryzyka naruszenia struktury uzupełnienia. Pot oraz tarcie w trakcie korzystania mogą w istotny sposób przyczynić się do utraty włosów z używanego produktu.

Jak zminimalizować tarcie?

Protezy włosów są niezwykle podatne na tarcie, gdyż brakuje im łoju, który jest naturalną substancją produkowaną przez gruczoły łojowe. Ta wydzielina nawilża łuskę włosa i chroni ją przed nadmiernym tarciem. Tarcie najczęściej ma miejsce w przypadku spania na szorstkiej poduszce. Kontakt z szorstką tkaniną powoduje także większą łamliwość włosów.

Naturalne włosy rosnące na głowie są zabezpieczane przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Gruczoły łojowe produkują nieustannie łój, który pokrywa włosy cienką warstwą od samej nasady. Taki film ochronny nadaje włosom sprężystości i miękkości w dotyku. Pasma znajdujące się w perukach i systemach uzupełnień są siłą rzeczy pozbawione takiej naturalnej ochrony. Z tego powodu uzupełnienia włosów są niezwykle podatne na tarcie i mechacenie. Te niepożądane zjawiska występują najczęściej w przypadku spania na szorstkiej poduszce lub noszenia takiego nakrycia głowy. Kontakt z szorstką, porowata tkaniną wywołuje powoduje większą łamliwość włosów. Rozwiązaniem mogą być kosmetyki, które nawilżają włosy i wzmacniają ich strukturę.

Przyczyny wypadania włosów z systemu uzupełnień

Kolejną przyczyną wypadania włosów jest… czesanie

Paradoksalnie czesanie też może przyczynić się do nadmiernego wypadania. Częste i długie czesanie włosów w jednym miejscu może je w znacznym stopniu osłabiać. Unikaj tego zwyczaju! Wskazane jest, żeby użytkownik delikatne przeczesał jedno pasmo włosów 3-4 razy i przeszedł do pielęgnacji kolejnego. W ten sposób można zająć się całą fryzurą bez narażania jej na uszkodzenia.

Wydzielanie potu oraz bakterie

Węzełki podtrzymujące włosy znajdują się na bazie, a więc blisko skóry. W związku z tym są narażone na szybki rozwój bakterii, ponieważ utrzymuje się na nich wilgoć. Połączenie wilgotnego środowiska z ciepłem emitowanym przez ciało to doskonałe warunki do wzrostu różnorodnych drobnoustrojów. Z tej przyczyny należy pamiętać o odpowiedniej higienie skóry głowy, włosów oraz elementów noszonego uzupełnienia. Możesz również używać produktu Top Lock Knot Sealer, który ma na celu wzmacnianie węzełków oraz ochronę przed szkodliwymi czynnikami.

Produkty do układania i stylizacji również osłabiają włosy

Kosmetyki i produkty przeznaczone do stylizacji oraz układania fryzury przedostają się do węzełków i osłabiają ich strukturę, co niestety może prowadzić do wypadania włosów. Preparat wzmacniający węzełki redukuje wypadanie włosów, ponieważ utrzymuje je przy bazie za pomocą cienkiej silikonowej powłoki. W przypadku regularnego stosowania, w znacznym stopniu wyeliminuje on problem wypadania włosów z uzupełnień.

Jak można przeczytać powyżej, jest kilka głównych przyczyn związanych z nadmiernym wypadaniem włosów z używanego systemu uzupełnień. Niepoprawne metody pielęgnacji oraz szkodliwe czynniki zwiększają ryzyko uszkodzenia pasm. Na szczęście dostępne rozwiązania nie są skomplikowane i dość łatwo można wprowadzić je do codziennej rutyny.

Call Now Button