Mocowanie

Mocowanie systemu włosów

Najczęściej używanymi materiałami mocującymi uzupełnienia są klipsy, taśmy oraz kleje.

Klipsy

Klipsy stosuje się zazwyczaj do mocowania systemów damskich. Ich zastosowanie eliminuje konieczność golenia miejsca mocowania, która to procedura jest niezbędna podczas mocowania za pomocą taśm oraz kleju. Niezaprzeczalnym plusem rozwiązania jest jego wysoka trwałość.

DSC_8928 (Kopiowanie)
DSC_8937 (Kopiowanie)
DSC_8925 (Kopiowanie)


Taśmy

Do mocowania używa się taśm dwustronnych. Produkowane są one w sterylnych warunkach i nie wywołują alergii. Taśmy mają różne stopnie wytrzymałości i dostępne są w różnorodnych wariantach. Klient ma do wyboru taśmy dostępne w rolkach oraz w plastrach – są one profilowane w taki sposób, aby pasowały do najpopularniejszych uzupełnień. Uzupełnienie tak przymocowane nosi się zazwyczaj nie dłużej niż miesiąc, jednakże wiele osób używa systemów przez jeden lub maksymalnie kilka dni po ich przymocowaniu taśmą.

DSC_8469
DSC_8803
DSC_8785
DSC_8780 (Kopiowanie)


Klej

Trzecim ze sposobów mocowania uzupełnienia jest klej. W branży stosujemy dwa rodzaje kleju: roztworowe i na bazie wody. Bez względu na to, który klej zostanie zastosowany, pamiętać należy, że przed przyklejeniem uzupełnia musi on w pełni zaschnąć. Kleje na bazie wody stają się przezroczyste po wyschnięciu, natomiast w przypadku klejów roztworowych zaleca się dodatkowo użycie suszarki.. Istotna jest również ilość zastosowanego kleju. Niezależnie od użytego typu kleju, zalecane jest nakładanie kilku cienkich warstw substancji, nie natomiast grubych.

DSC_9984
popr