Włos

Gatunki włosa

sintetic

Syntetyczny

W tej kategorii klient ma do wyboru klasyczny włos syntetyczny lub syntetyk Heat Resistance. Pierwszy z rodzajów włosia wykonany jest z najwyższej jakości włókna japońskiego – kanekalonu. Jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż nie traci koloru, łatwo poddaje się pielęgnacji oraz nie wymaga układania. Najczęściej używany jest on przy tworzeniu systemów o kolorze siwym lub szpakowatym. Jego minusem jest niska wytrzymałość, oraz niewielka odporność na wysokie temperatury, co niesie ze sobą brak możliwości modelowania i zmiany fryzury. Niemożliwa będzie zmiana koloru nawet w najmniejszym stopniu, a więc konieczne będzie w takiej sytuacji zamówienie nowego systemu . Należy także nadmienić, że dłuższe włosy tego typu dość szybko się mechacą.

Syntetyk Heat Resistance również nie traci koloru i jest łatwy w pielęgnacji, natomiast jego dodatkową zaletą jest fakt, iż jest on odporny na wysokie temperatury, dzięki czemu można go układać i modelować wedle własnego uznania.
Wybierz ten gatunek włosa


wloschinki

Chiński

Opisywany typ włosa jest ciemny, gruby i prosty. Bardzo ciężko jest uzyskać w jego przypadku jasne odcienie, dlatego też zanim uda się osiągnąć potrzebny kolor, włosy poddawane są intensywnym procesom rozjaśniania. Po zakończeniu rzeczonej procedury powleka się je gorącym woskiem, by wyglądały zdrowo i naturalnie. Proces ten przyczynia się jednak do obniżenia jakości włosów chińskich, które szybko się mechacą i pękają. Polecamy je przede wszystkim klientom poszukującym tymczasowego uzupełnienia.
Wybierz ten gatunek włosa


wlosindyjski

Indyjski

Najpopularniejszy włos stosowany w systemach męskich! Jest on wysoce podobny do włosia chińskiego, charakteryzuje się jednakże niższą sztywnością i ma naturalną zdolność do falowania. Niestety jednak, również ten typ włosów poddać należy procesowi rozjaśniania, by uzyskać ich jasny odcień. Zabieg taki niszczy ich strukturę i osłabia je, co sprawia, że ich ogólna żywotność ulega znacznemu skróceniu. Pozbawione są blasku i szybko się kołtunią. Polecamy je przede wszystkim osobom preferującym fryzury krótkie oraz ciemne/średnie odcienie włosów.
Wybierz ten gatunek włosa


eurowlos

Mongolski

Włosy te są wysoce podobne do ich chińskich i indyjskich odpowiedników, jednakże proces rozjaśniania nie wpływa na nie tak negatywnie. Istnieje możliwość ich rozjaśniania do bardzo jasnych, wręcz platynowych kolorów.
Wybierz ten gatunek włosa


mongo

Europejski

Włos charakterystyczny dla mieszkańców Europy Południowej, w szczególności – Włoch i Hiszpanii. Jego naturalne odcienie są dość ciemne, co sprawia, że aby możliwe było uzyskanie jasnych kolorów, niezbędne jest poddanie go zabiegom rozjaśniającym. Włosy te jednak nie są tak sztywne i proste jak włosy chińskie czy indyjskie, więc uzupełnienia z nich są zdecydowanie trwalsze jak również – milsze w dotyku.
Wybierz ten gatunek włosa


euro hair

Słowiański

Najpopularniejszy włos stosowany w systemach damskich! Cieszy się on największym zainteresowaniem naszych klientek. Dzięki jego naturalnie jasnym odcieniom, włosia słowiańskiego nie trzeba poddawać procesowi dekoloryzacji. Utrzymują one więc swój naturalny kolor, wytrzymałość i pełnię blasku. Co więcej, systemy wykonane z tych włosów są bardzo trwałe. Cena włosów słowiańskich jest nieco wyższa, jednakże ich jakość jest nieporównywalnie lepsza niż ma to miejsce w przypadku pozostałych rodzajów włosów. Nadmienić należy jednak, że nie są one odpowiednie do krótkich fryzur (poniżej 10 cm).
Wybierz ten gatunek włosa