Problemy z utratą włosów to coraz powszechniejsze zjawisko. Trzeba jednak pamiętać, że mężczyźni i kobiety doświadczają łysienia w zasadzie zupełnie inaczej. Panowie zazwyczaj tracą włosy w zauważalny sposób. Ubytki koncentrują się na jednej okolicy, najczęściej występują na zakolach lub czubku głowy. Z kolei kobiety gubią włosy równomiernie, a ich fryzura staje się mniej gęsta, zanim pojawią się obszary całkowicie pozbawione włosów. Rzadko zdarza się, że kobiety doświadczają łysienia zgodnie z typowym schematem występującym u mężczyzn, czyli pogłębiających się zakoli i łysiejącego czubka głowy. Taka specyfika łysienia kobiecego sprawia, że ich ubytki można łatwiej ukryć, niż męskie braki na głowie. Nie znaczy to jednak, że damskie kłopoty z malejącą gęstością fryzury powinny być bagatelizowane. Nic z tych rzeczy! Co więcej, panie doświadczają okresów związanych ze zmianami w gospodarce hormonalnej (np. ciążą lub menopauzą). Wtedy wypadanie włosów może się nasilać i szczególnie w tym okresie warto monitorować stan swojej czupryny.

Dlaczego kobiety łysieją?

Istnieje wiele przyczyn, które sprawiają, że panie gubią włosy. Głównym winowajcą takiego zjawiska są hormony. Oprócz typowych kobiecych hormonów takich jak progesteron i estrogeny, w organizmach u pań występują również te kojarzone głównie z mężczyznami, między innymi testosteron. Gdy ich poziom staje się zbyt wysoki, u pań może pojawić się łysienie androgenowe ze wspomnianymi nieco wcześniej zakolami i przerzedzeniami na czubku głowy.

Zaburzenia hormonalne u kobiet często występują w okresie menopauzy i w wielu przypadkach wywołują osłabienie włosów lub ich nadmierne wypadanie. Hormony wpływają na kondycję fryzury również w czasie ciąży, co często powoduje wzmożoną utratę włosów u kobiet przed rozwiązaniem i młodych matek (nawet do 6 miesięcy po porodzie). Inne czynniki wpływające na zaburzenia, które mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów u kobiet, to stosowanie hormonalnej antykoncepcji oraz niektóre choroby, np. dysfunkcje tarczycy.

Łysienie u kobiet

Negatywnie może wpływać także prowadzone leczenie farmakologiczne. Wzmożone wypadanie może pojawić się jako efekt uboczny przyjmowania leków. Tu w grupie ryzyka znajdują się zarówno panie, jak i panowie. Natomiast niewłaściwa pielęgnacja włosów jest przyczyną powstawania ubytków fryzury głównie u kobiet. Nadmierne suszenie, farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja i stosowanie niskiej jakości kosmetyków również może prowadzić do utraty włosów. Regularne noszenie ciasno upiętych fryzur jest z kolei przyczyną pojawienia się łysienia trakcyjnego. Inne czynniki obejmują silny stres, traumatyczne przeżycia, niezrównoważoną dietę i używki. Podobnie jak u mężczyzn, przyczyny łysienia u kobiet mogą również obejmować czynniki genetyczne, zwłaszcza w przypadku łysienia androgenowego. Przerzedzenie włosów może być też wynikiem chorób skóry, nadmiernej produkcji sebum, infekcji grzybicznych, pasożytów lub łupieżu tłustego.

Niechirurgiczny przeszczep włosów dla kobiet

W ofercie Hair Again znajdziesz szereg nowoczesnych rozwiązań na zamaskowanie różnych typów łysienia. Są wśród nich systemy uzupełnień wykonane z włosów naturalnych, mieszanych lub syntetycznych. Systemy mają tę przewagę nad klasycznymi perukami, że nabywca decyduje o każdym aspekcie wyglądu uzupełnienia swojej fryzury. Komponowanie własnego systemu obejmuje wybór bazy, sposobu mocowania oraz włosów i ich właściwości. W naszej kolekcji znajdziesz również toppery z katalogów renomowanych producentów. Wybór jest tak duży, że w zasadzie każda z pań znajdzie tu coś dla siebie.

Sprawdź asortyment i listę usług Hair Again. W razie pytań lub wątpliwości skonsultuj się z naszym doradcą online albo telefonicznie. Profesjonalni doradcy z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze systemów uzupełnień włosów.

Call Now Button