Trwałość

trwałość systemu włosów
Trwałość stanowi jedną z kluczowych cech każdego systemu włosów. Żywotność systemu nie jest zależna wyłącznie od zastosowanego typu włosów czy bazy, ale także od indywidualnych cech samego systemu. Średnia żywotność przygotowywanych przez naszych specjalistów systemów włosów waha się, w zależności od użytych materiałów, od 3 miesięcy do nawet 8 lat. Nie można zapominać, iż systemy są produktami bardzo delikatnymi. Należy chronić je przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, kontaktem z substancjami niebezpiecznymi, jak również – przestrzegać zasad właściwej pielęgnacji.
Każda z dostępnych w naszym sklepie baz charakteryzuje się innymi właściwościami. Niektóre z nich są niezwykle trwałe, inne natomiast – bardzo delikatne. Fakt ten zależny jest przede wszystkim od rodzaju materiału użytego do stworzenia bazy. Najczęściej wykorzystujemy połączenie dwóch rodzajów materiałów: poliuretanu i nylonu. Pragniemy także nadmienić, że w przypadku, gdy baza składa się głównie z delikatnych materiałów koronkowych, wygląda ona o wiele naturalniej, jednakże zastosowany materiał ogranicza jej trwałość. Na żywotność systemu mogą mieć wpływ także jego cechy indywidualne. Nie można także zapomnieć o predyspozycjach osobistych, jak na przykład – skład potu, który to może przyczynić się do obniżenia trwałości systemu. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób użytkowania i pielęgnacji systemu. Jeżeli są one nieprawidłowe, żywotność bazy może ulec znacznemu zmniejszeniu.

Mycie

Wbrew powszechnej opinii, mycie systemu może być bardzo korzystne dla Twojego systemu włosów. Pamiętać jednakże należy, aby włosy myć wyłącznie kiedy jest to konieczne (maksymalnie 1-3 razy w tygodniu). Częstsza pielęgnacja może prowadzić do przesuszania oraz nadmiernego kołtunienia włosów.

Niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja włosów przy użyciu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Odżywka nawilży i wzmocni Twoje włosy sprawiając, że będą one dłużej zdrowe i miękkie. Pamiętaj jednakże, aby stosować odżywkę bezpośrednio na włosy, nie natomiast na bazę czy skórę głowy. Szczegółowe wskazówki odnośnie mycia i pielęgnacji systemu znajdziesz w dziale Baza Wiedzy.

Czesanie

Niektórzy z naszych klientów zapominają, że stylizacja może również mieć niebagatelny wpływ na żywotność systemu. Czesanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów osłabia je i wysusza. Mimo tego, że w systemie wykorzystujemy włosy naturalne, są one martwe, co oznacza, że nie zostanie w ich przypadku zainicjowany proces regeneracji. Nie zapominajmy o właściwej pielęgnacji swojego systemu, a przede wszystkim – o jego regularnym nawilżaniu.

Call Now Button