Bazy

bazy systemów włosów
Bazy są bez wątpienia kluczową częścią każdego systemu uzupełnień włosów. Warto jednak wiedzieć, że ich wybór oraz właściwa pielęgnacja mogą okazać się wysoce problematyczne. Baza stanowi swoisty fundament, do którego włosy są przywiązywane lub wstrzykiwane. Po zapoznaniu się ze specyfiką każdej z baz włosów HairAgain, o wiele łatwiej będzie Ci wybrać produkt, który w pełni spełni Twoje oczekiwania. W tym przypadku kluczową rolę odgrywają Twoje preferencje. Zastanów się, czy w większym stopniu potrzebujesz bazy, która byłaby niewidoczna, czy też poszukujesz produktu wysoce wytrzymałego. W naszej ofercie znajdziesz również uzupełnienia spełniające obydwa te kryteria.

Jak przedstawia się podział baz?

Zapoznaj się z rodzajami dostępnych baz – pomoże Ci to dokonać właściwego wyboru.

1. Classic – Bazy tradycyjne.

Bazy te cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Stanowią one synergię materiałów siateczkowych i imitujących skórę. Są one jednocześnie grube i bardzo wytrzymałe. Mocuje się je za pomocą klipsów, kleju lub taśm.


2. Lace front – Baza koronkowa z przodu.

Baza ta stanowi połączenie estetycznego wyglądu i wytrzymałości systemu uzupełnienia włosów. Z przodu bazy umieszczona jest koronka, która sprawia, że cała linia włosów wygląda bardzo naturalnie. Przygotowywane przez nas bazy są dostępne w różnych wzorach i wykonywane z różnych materiałów, dzięki czemu każdy klient znajdzie w naszym asortymencie produkt dla siebie. Problemem może być zauważalna różnica w wadze materiałów (koronki i skóry), która co może być problematyczne. Co więcej, na zetknięciu materiałów daje się wyczuć niewielki szew. Bazę mocuje się za pomocą klipsów, kleju lub taśm.


3. Full lace – Baza koronkowa w całości.

Baza ta przygotowywana jest w całości na bazie siatki lub materiału koronkowego. Charakteryzuje się wysoką delikatnością. Nie wpływa to jednak negatywnie na jej wytrzymałość, która osiągana jest poprzez wykorzystanie dodatkowych elementów wzmacniających. Atutem opisywanej bazy jest jej bardzo naturalny wygląd. Efektywnie przepuszcza ona powietrze i jest bez porównania najlżejsza ze wszystkich dostępnych produktów. Niestety – niezwykle łatwo można ją uszkodzić, co negatywnie przekłada się na jej żywotność. Bazę mocuje się za pomocą kleju lub taśm.


4. Skin – Baza z materiału udającego skórę.

Baza wykonana jest w całości z poliuretanu – materiału imitującego skórę. Cieszy się sporą popularnością wśród naszych klientów, przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość oraz możliwości dopasowania koloru w taki sposób, aby wyglądała ona niemal identycznie jak skóra klienta. Możliwy wybór różnej grubości materiału. Bazy ze skóry nie oddychają, mimo że do pewnego stopnia przepuszczają powietrze. Może to sprawić, że będziesz się w nich czuć mniej komfortowo niż w pozostałych bazach oraz szybciej będziesz się pocić. Bazę tego typu mocuje się za pomocą kleju lub taśm.


5. Inne.

W tej sekcji znajdują się przede wszystkim bazy wykonane z siateczki nylonowej wzmocnionej dookoła warstwą z poliuretanu. Niektóre z nich to produkty integracyjne, co oznacza, że są bezpośrednio łączone z włosami klienta. Mocuje się je przy pomocy klipsów.

-> Porównanie baz <-

Z jakich materiałów wykonywane są bazy?

Polimer oraz siatka

Te dwa typy materiału są najczęściej używane do produkcji baz. Bardzo często produkt finalny jest ich umiejętnym połączeniem. Polimer to imitacja skóry przypominająca ją barwą. Imitacje takie są niezwykle wytrzymałe. Z tego też powodu elementy polimerowe stosowane są w elementach bazy najbardziej narażonych na uszkodzenia i deformacje. Stosuje się także konstrukcje wykonane w całości z tego tworzywa. Są one z kolei wytwarzane na bazie silikonu lub poliuretanu. Mimo iż przepuszczają one powietrze, wentylacja w ich przypadku jest wysoce ograniczona, co zdecydowanie zmniejsza ich komfort noszenia.

Materiały siatkowe zwane także LACE, WELDED MONO, MONOFILAMENT, MIKROSKÓRA wytwarzane są z poliestru lub nylonu. Na rynku dostępne są bazy wykonane wyłącznie z materiału siatkowego, jak również produkty, w przypadku których siatka używana jest wyłącznie w zewnętrznych, dobrze widocznych częściach bazy. Materiał ten umożliwia uzyskanie naturalnego wyglądu produktu, jednakże jej żywotność zależna jest od grubości. Nylonowe bazy tkane są z pojedynczej nitki. Bazy poliestrowe wytwarza się z wielu nitek, co daje w rezultacie układ plastra miodu. Nadmienić należy również, iż bazy siatkowe są bardzo delikatne, mogą ulec uszkodzeniu oraz wchodzą w reakcję z wydzielinami ciała, które mogą uszkodzić materiał. Z uwagi na ten fakt konieczna jest ich częsta naprawa lub też całkowita wymiana. Pomimo wszystkich nadmienionych wad, bazy siatkowe są bardzo popularne wśród klientów. Na ich korzyść przemawia mała widoczność bazy oraz lekkość.


Silikon – wady i zalety

Silikon jest materiałem neutralnym dla ciała. Co więcej, nie ulega on deformacji w zetknięciu z wydzielinami ciała, w tym – z potem. Neutralność ta sprawia jednak, że jest odporny na farbowanie, co powoduje, że osiągnięcie naturalnego koloru skóry jest niezwykle trudne, natomiast przytwierdzenie materiału taśmą lub klejem jest zadaniem niemalże niemożliwym.


Poliuretan – korzyści i wady

Poliuretan nie jest tak wytrzymały jak silikon, o wiele łatwiej jest go jednak ufarbować w taki sposób, aby kolorem przypominał ludzką skórę. Bazy tworzone w oparciu o rzeczony materiał łatwo jest przytwierdzić przy pomocy kleju lub taśmy. Materiał ten jest niestety podatny na deformacje przy dłuższej ekspozycji na wydzieliny skórne. Może on także po pewnym czasie zżółknąć i pękać.

Call Now Button