Proteza włosów to uzupełnienie fryzury wykorzystywanej do maskowania przerzedzeń albo obszarów dotkniętych łysieniem. Systemy charakteryzują się wieloma elementami, które decydują o ich wyglądzie oraz codziennym użytkowaniu. Mowa tu między innymi o właściwościach pasm i materiałach wykorzystywanych do produkcji bazy. Zależy to też od metody przytwierdzenia uzupełnienia do głowy. Mogą to być klipsy, dedykowany klej do uzupełnień lub taśmy klejące. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wymaga innego podejścia do przyczepiania systemu. W jaki sposób używać taśm klejących?

Jak poprawnie przyklejać taśmę do bazy?

Taśmy mogą być wyprofilowane do konturów brzegu bazy. W niektórych przypadkach jednak potrzebne będzie wycięcie kształtu, który będzie odpowiadał konturowi bazy. Gdy już go wyciąłeś, najpierw przybliż taśmę do bazy i sprawdź, czy właściwie do niej pasuje. Taśma nie może wystawać poza brzeg bazy. Gdy przykleisz odcinki taśmy do systemu, możesz odkleić osłonę z drugiej strony taśmy w tych miejscach, gdzie będziesz przyklejać ją do skóry.

Poprawnie przyklejona taśma może skutecznie spełniać swoje zadanie od jednego dnia do nawet kilku tygodni. Zależy to od rodzaju taśmy klejącej, którą wybrałeś, odpowiedniego wcześniejszego przygotowania skóry głowy (golenie pozostałych włosów i peeling) oraz ewentualnych dolegliwości, np. łojotoku.

Przyklejanie taśmy do bazy

 

 

 

 

 

 

Umieszczanie taśmy klejącej na bazie systemu

 

 

 

 

 

 

Przygotowanie bazy z taśmami klejącymi

 

 

 

 

 

 

Klejenie taśmy do systemu włosów

Call Now Button