Utlenianie jest reakcją chemiczną, która powoduje uszkodzenia włosów. Proces ten dotyka przede wszystkim włosów naturalnych. Opisywana reakcja powoduje, że włosy wystawione na działanie promieniowania UV zmieniają kolor na czerwono-rudy. Szkodliwe dla Twoich włosów może okazać się samo przebywanie na słońcu. Wprawdzie wybarwianie włosów przez promienie słoneczne jest procesem stopniowym i rozciągniętym w czasie, jednakże musisz o nim pamiętać, jeżeli regularnie spędzasz wiele godzin dziennie na zewnątrz.

Promieniowanie UV rozchyla także łuski na powierzchni włosów, co prowadzi do ich wysuszenia. Wnikające promienie mogą uszkodzić wewnętrzną strukturę i zwiększyć łamliwość włosów. To zła wiadomość dla posiadaczy protez włosów wykonanych z włosów naturalnych. Takie włosy siłą rzeczy nie mają już cebulek i nie mogą regenerować się samodzielnie. Trzeba więc poświęcić trochę czasu na zadbanie o ich stan oraz dostarczenie odpowiednich składników odżywczych i zabezpieczenie przed wpływem szkodliwych czynników.

Jak przeciwdziałać zmianie koloru włosów?Omawiany proces utleniania można spowalniać również za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji. W naszej ofercie można znaleźć preparat, którego rola to zabezpieczenie uzupełnienia włosów przed działaniem promieniowania UV. Produkt ten tworzy warstwę ochronną i zatrzymuje szkodliwe promieniowanie, praktycznie nie pozwala mu przedostać się do wnętrza włosów. Używanie go nie sprawi, że uzupełnienie włosów będzie całkowicie zabezpieczone przed promieniowaniem UV. Jednak z pewnością okaże się wysoce pomocne w pielęgnacji i utrzymywaniu korzystnego wyglądu Twojego artykułu. Odpowiednia troska o uzupełnienie włosów zaprocentuje jego dłuższą trwałością i nienaganną formą.

Call Now Button