DSC_8803

 
Niezwykle ważne jest dokładne oczyszczenie skóry przed ponownym przymocowaniem uzupełnienia. Nałóż preparat do czyszczenia na gazik i przetrzyj nim miejsce styku taśmy ze skórą. Niektórzy klienci nie noszą uzupełnienia przez dłuższy okres czasu. Ściągają je oni co kilka dni i zakładają ponownie kiedy jest to niezbędne. Inni jednak wolą, aby system pozostał na głowie na dłużej. Zalecamy wymianę taśmę przy każdorazowym nakładaniu uzupełnienia.

Jeśli posiadasz uzupełnienie z bazą siatkową, zalecamy używanie mocniejszych taśm, gdyż baza siatkowa charakteryzuje się niewielką powierzchnią przywierającą. Proponujemy użycie np.  użycie np. niebieskiej taśmy Derma-tec lub Air-flex. Zdejmując bazę uważaj, aby jej nie uszkodzić, taśma zawsze powinna być przyklejoną do bazy. Odklej paznokciem tył uzupełnienia i delikatnie je zdejmuj. Jeśli masz zamiar po odklejeniu wyczyścić system siatkowy, spryskaj górną jego część środkiem odklejającym, gdyż ułatwi to odklejanie taśmy od bazy. Nie używaj jednak rozpuszczalnika, szczególnie jeśli nie masz zamiaru czyścić całego uzupełnienia. System spryskany będzie charakteryzował się niższą przyczepnością. W takiej sytuacji trzeba będzie go całkowicie wyczyścić aby możliwe było jego ponowne zamocowanie.

DSC_8703 (Kopiowanie)

Czyszczenie skóry głowy przed nałożeniem uzupełnienia jest niezwykle ważne, zwłaszcza, gdy zamierzamy nosić uzupełnienie dłużej niż tydzień. Osoby używające kleju zamiast taśmy w bazach z poliuretanu powinny zastosować do niej cienką taśmę, a następnie nałożyć klej. W ten sposób ułatwimy sobie czyszczenie. Wystarczy, że w razie potrzebny zmienimy jedynie taśmę.