Uzupełnienia fryzur, takie jak protezy włosów oraz peruki to skuteczna metoda maskowania przerzedzeń lub łysiejących obszarów na głowie. Odpowiednie dobranie elementów uzupełnienia jest istotne. Postronni obserwatorzy nie zorientują się, że na widoczną fryzurę składa się coś więcej, niż własne pasma. Na tym właśnie polega magia systemów włosów. Mają dyskretnie, ale skutecznie poprawiać wygląd użytkownika i jego samopoczucie. Takie świetne efekty wizualne można uzyskać z pomocą włosów naturalnych. To pasma o najwyższej jakości, które mają prawie wszystkie właściwości pukli rosnących na głowie.

Jednym z etapów zamawiania produktu jest wybór długość włosów oraz stopień skręcenia. Trzeba przy tym pamiętać, że długie włosy o mocniejszym skręcie będą bardziej narażone na plątanie się w trakcie noszenia uzupełnienia, niż krótkie fryzury z prostymi włosami. Końcówki takich włosów mogą mieć ciągły kontakt z elementami odzieży. W połączeniu z nieodpowiednią pielęgnacją pasma mogą zacząć nadmiernie skręcać się i plątać.

Jak skutecznie rozplątać włosy?

Jak rozplątać włosy?Widok skołtunionych włosów niejedną osobę może przyprawić o gęsią skórkę. Ręczne rozplątywanie pasm na siłę lub intensywne rozczesywanie ich gęstym grzebieniem jest absolutnie niewskazane. Takie działanie może tylko uszkodzić pasma i sprawić, że uzupełnienie szybko przestanie nadawać się do użycia. Trzeba zająć się tym problemem w inny sposób.

Warto podejść do rozplątywania włosów ze sporą dozą cierpliwości. Dobrze będzie zacząć od nałożenia odżywki, która nawilży włosy. Warto również poczekać kilka minut, aby składniki odżywki zaczęły działać. Pasma staną się gładsze i zabezpieczone na czas rozplątywania. Można też spróbować poluzować poskręcane włosy palcami. To dodatkowo pomoże dotrzeć odżywce głębiej. Włosy należy rozplątywać delikatnie i ostrożnie, zaczynając od końcówek. Potem trzeba stopniowo kierować się w stronę ich nasady. Najlepiej sprawdzi się do tego grzebień z szerokim rozstawem łagodnie zakończonych ząbków.

Czy można zapobiegać plątaniu się włosów?

Walka z poplątanymi włosami wymaga czasu i nie jest prosta czynnością. Jak w takim razie można zapobiegać omawianemu problemowi? Poniżej mamy kilka porad dotyczących tego zagadnienia.

Odpowiednie nawilżenie
Wysuszone włosy tracą swoją sprężystość i elastyczność. Stają się szorstkie, a ich rozplątywanie będzie bardzo żmudnym procesem. Dlatego zawsze pamiętaj o stosowaniu na swoim  uzupełnieniu odpowiedniej odżywki, maski czy balsamu, które pomogą zachować nawilżenie i odżywienie włosów.

Poprawna pielęgnacja włosów
Poza wspomnianym wcześniej nawilżaniem nie bez znaczenia jest wybór kosmetyków przeznaczonych do konkretnego rodzaju włosów. Przy protezach włosów nie sprawdzą się Odpowiednio dobrane produkty będą zapobiegać otwieraniu się łusek, co ograniczy porowatość pasm. Jeśli łuski pozostaną zamknięte, to same włosy będą gładsze, m.in. w dotyku. Zmniejszy się także ich tendencja do plątania.

Dobre nawyki na czas spania
Spanie może przynieść sporo problemów posiadaczom długich pasm. Kwestia dotyczy zwłaszcza tych osób, które śpią na bawełnianych poduszkach lub z nie do końca dosuszonymi włosami. Kosmyki będą cały czas pocierać się, skręcać i mocno plątać. Po przebudzeniu trzeba będzie poświęcić mnóstwo czasu na doprowadzenie ich do odpowiedniego stanu. Można temu przeciwdziałać w całkiem prosty i szybki sposób. Warto związać włosy na czas spania w luźny warkocz, który ochroni pasma, ewentualnie zakładać delikatną czapeczkę do spania.

Zastosowanie tych porad pomoże ograniczyć ryzyko plątania się włosów. Jeśli jednak zauważą Państwo, że problem często powraca, to warto skontaktować się z naszymi specjalistami. Może okazać się, że włosy systemu wymagają już regeneracji. Taka procedura może pomóc przy opisanych problemach i przywrócić uzupełnienie do dawnej świetności.

Call Now Button