Niechirurgiczne zagęszczanie włosów staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Specjaliści, którzy analizują sytuację rynku trychologicznego w Polsce, przytaczają różne argumenty, odpowiadające za taki stan rzeczy. Są to: bogacące się społeczeństwo, moda i powszechne zachęcanie do dbania o własny wygląd. Tę ostatnią przyczynę świetnie obrazuje porzekadło „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Ważne jest pierwsze wrażenie, jakie wywołujemy na innych ludziach. Jeśli w oczy będą rzucać się przerzedzone włosy czy łysiejące obszary, to taka osoba może być uznana za kogoś mało zadbanego, chorego i nieatrakcyjnego. Za sukces implantów odpowiada też większa dostępność punktów, w których można zamówić wysokiej jakości implanty włosów. Jak widać, każda z wymienionych przyczyn jest ważną częścią tej układanki.

Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze przygotowany system uzupełnień włosów jest realną odpowiedzią na problemy osób zmagających się z różnymi formami łysienia. Z miesiąca na miesiąc rośnie grono naszych klientów, którym implanty włosów odmieniły życie na lepsze. Kiedy już staniesz się właścicielem swojego uzupełnienia, trzeba będzie o nie należycie zadbać. Tu z pomocą przychodzą zasady i zalecenia dotyczące pielęgnacji doczepianych włosów.

Systematyczna dbałość o uzupełnienie włosów

Jak pielęgnować implanty włosów?Dbanie o uzupełnienia w praktyce niewiele różni się od troski o oryginalną fryzurę. Implanty włosów można myć bez zdejmowania ich. Użytkownicy systemu powinni jednak pamiętać o tym, że podczas mycia głowy muszą zachować wyższy poziom ostrożności i wystrzegać się wykonywania gwałtownych ruchów. Podobne zasady obowiązują podczas rozczesywania uzupełnień. Doczepiane włosy powinny być polewane strumieniem o letniej temperaturze. Zbyt gorąca woda może szkodzić puklom, tak rosnącym na głowie, jak i tym doczepianym. Częstotliwość mycia powinna być dopasowana do stylu życia i skłonności skóry głowy do przetłuszczania się. Przesada jest niewskazana, a 1-3 mycia w tygodniu powinny być wystarczające. Zdrowy rozsądek jest w tym względzie dobrym doradcą.

Modelowanie implantów włosów

Systemy uzupełnień wykonane z włosów naturalnych zezwalają na modelowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z martwymi włosami pozbawionymi cebulek. Takie włosy nie mogą zatem regenerować się samodzielnie. W związku z tym częste stylizowanie pasm naturalnych (suszenie, prostowanie i kręcenie na lokówce) może je wysuszać oraz osłabiać. To wpływa na niekorzystne zmiany w wyglądzie. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, trzeba pamiętać o częstym nawilżaniu systemu. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne preparaty do dbania o implanty włosów. Znajdziesz je w naszym sklepie. Dedykowane szampony i odżywki przedłużają trwałość systemów uzupełnień, a ponadto poprawiają ich wygląd na głowie.

Takie zabiegi jak prostowanie czy kręcenie na lokówce nie są z kolei w ogóle możliwe, gdy wybraliśmy uzupełnienie zrobione z włosów syntetycznych. Wysoka temperatura może poważnie uszkodzić strukturę takich pasm, spowodować ich odkształcenie lub nawet stopić. Jeśli chodzi o suszenie uzupełnień wykonanych z włosów syntetycznych, to powinno przebiegać w swoim własnym tempie, bez przyspieszania tego procesu suszarką. Najlepiej odłożyć umyty implant na specjalny stojak, delikatnie odsączyć nadmiar wody ręcznikiem i odczekać kilka godzin do pełnego wyschnięcia. Wtedy pasma zachowają swój kształt, a później nie będą sprawiać problemu podczas noszenia.

Kosmetyki na miarę spokojnej głowy

W naszym sklepie internetowym znajdziesz całą gamę markowych kosmetyków przeznaczonych dla osób noszących implanty włosów. Oprócz wspomnianych odżywek i szamponów, mamy także środki do pielęgnacji skóry głowy, a także olejki, balsamy i mgiełki, które ułatwiają rozczesywanie, nadają połysk i zapobiegają puszeniu się włosów. Oferta obejmuje też produkty przyspieszające pozbywanie się resztek kleju ze skalpu i bazy systemu. W asortymencie nie mogło zabraknąć stojaków (głów) do przechowywania tresek i tupetów oraz specjalnych szczotek i grzebieni do rozczesywania pukli.

Korzystanie z tych produktów pomoże utrzymać uzupełnienie włosów w nienagannej formie przez znacznie dłuższy czas. Dzięki temu użytkownik może uniknąć ewentualnych uszkodzeń swojego systemu włosów i potrzeby skorzystania z serwisu perukarskiego.

Call Now Button