Problemy z wypadaniem włosów mogą dopaść każdego z nas, na każdym etapie życia. Przerzedzenie fryzury lub całkowita utrata włosów często mają charakter chroniczny. Kiedy kuracje polecane przez lekarzy zawodzą, wiele osób walczących o odzyskanie utraconego wyglądu rozważa poważny krok – przeszczep. Dlaczego przeszczep włosów nie jest idealnym rozwiązaniem problemów z łysieniem? Jak w inny, bardziej bezpieczny sposób można odzyskać piękne włosy? Sprawdź alternatywę na przeszczepu włosów.

Dlaczego przeszczep włosów nie jest dobrym rozwiązaniem?

Peruka systemowa zamiast przeszczepu włosówPrzeszczepy włosów przeprowadzane są zazwyczaj w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Każda osoba rozważająca położenie się na stół operacyjny musi mieć świadomość powagi decyzji. Przede wszystkim przeszczep jest inwazyjnym zabiegiem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Nie wszyscy pacjenci zostaną w ogóle do niego zakwalifikowani. Podczas zabiegu lekarz wszczepia włosy, cebulka po cebulce, w wybrane miejsce. Proces jest długi, a efekty – mocno ograniczone. W miejscu, z którego pobiera się włosy (przeważnie z tyłu głowy) pozostaje duża blizna. Po przeszczepie włosy będą nieco gęstsze, ale do bujnej czupryny będzie im daleko. Do wad przeszczepu włosów zaliczamy także bardzo wysoką cenę. Ponadto, zabiegi wykonuje się znacznie częściej u mężczyzn. U kobiet efekty nawet udanej operacji nie prezentują się satysfakcjonująco.

Peruka systemowa zamiast przeszczepu włosów.

Jednym ze sposobów na odzyskanie utraconej pewności siebie i zadowolenia ze swojego wyglądu jest maskowanie łysiny. W nowoczesnych sklepach perukarskich znajdziesz współczesne peruki naturalne na zamówienie, które godnie zastępują utracone włosy. Tkane na lekkich bazach z mikroskóry lub tiulu zlewają się ze prawdziwą skórą w taki sposób, że granica między ciałem a nakryciem głowy całkowicie się zaciera. Dopasowane do budowy anatomicznej peruki nie zsuwają się i nie przekręcają niezależnie od okoliczności, nie podrażniają również nawet wrażliwej skóry.

Co ważne, peruka daje Ci ogrom możliwości. Naturalne, ścięte od ludzi włosy zabezpieczone są łuskami. Miękkie, lśniące pasma możesz dowolnie czesać i stylizować – kręcić, prostować i modelować.

Niechirurgiczny przeszczep włosów

Coraz popularniejsza alternatywa dla przeszczepu włosów, zwana „niechirurgicznym przeszczepem włosów”. System składa się z bazy, np. poliuretanowej, w którą wszczepiane są włosy. Baza systemu włosów naklejana jest na skórę głowy, stając się częścią ciała. Nie musisz takiego uzupełnienia ściągać przed pójściem spać czy wejściem pod prysznic – możesz zapomnieć o tym, że Twoja fryzura nie jest dziełem Matki Natury.
Systemów włosów nie da się kupić „od ręki”. Produkowane są na indywidualne zamówienie, aby jak najlepiej odpowiadały oczekiwaniom użytkownika. Jest to w tej chwili jedna z najpopularniejszych alternatyw dla przeszczepu włosów. Nowoczesne systemy włosów są wykonane z tak cienkich materiałów,że mało kto jest w stanie rozpoznać włosy naturalnie porastające głowę od tych na systemie włosów. Więc… zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów, mocno przemyśl, czy nie lepszym rozwiązaniem okaże się alternatywne włosy z HairAgain.

 

Call Now Button