Miękkość włosów bazuje przede wszystkim na niczym innym jak na obecności łoju (albo jego niedoborze). Każdy z twoich naturalnych, rosnących na głowie włosów jest pokrywany cały czas bardzo cienką warstwą łoju, co gwarantuje ich miękkość. To dlatego Twoje włosy robią się mocno tłuste po paru dniach bez mycia. Ale chyba nigdy nie były w takim stanie, prawda?

Co to jest łój? Dobrze, że pytasz

To półpłynna substancja wydzielana przez gruczoły łojowe, które znajdują się przy mieszkach włosowych. One produkują łój, przenoszą go na powierzchnię skóry i dalej wzdłuż łuski włosa. Ten płaszczyk łojowy sprawia, że Twoje włosy są mocne, miękkie oraz nawilżone. Niestety system włosów przyczepiony do Twojej głowy nie może cieszyć się takim luksusem. Kiedy zamawiasz uzupełnienie z naturalnych włosów, jest na nich nieduża ilość łoju, która jednak całkowicie znika po jakimś czasie mycia i noszenia ich. Wówczas włosy zrobią się łamliwe i suche. Co w związku z tym można zrobić, aby zmiękczyć i zabezpieczyć pasma na dłuższy czas?

Utrzymywanie miękkości włosów to problem, jaki mają wszyscy bez wyjątku. Niezależnie od tego czy mowa o włosach rosnących na głowie czy tych w uzupełnieniach fryzur. To jest właśnie jedna z tych trudności dotycząca pielęgnacji uzupełnień włosów. Dlatego kiedy masz uczucie, że Twoje włosy są suche i sztywne, powinieneś skorzystać z naszych wskazówek, w których podpowiemy Ci, co warto i czego nie powinno się robić.

Jak utrzymać miękkość włosów?

Czego nie robić lub chociaż próbować nie robić:

  • zbyt często myć włosów,
  • często korzystać z basenu i wystawiać włosy na działanie chloru,
  • intensywnie suszyć ich strumieniem gorącego powietrza.

Co zatem należy robić, jeżeli zajdzie taka konieczność:

  • nakładać więcej odżywki,
  • przedłużyć czas działania odżywki na pasmach,
  • używać produktów zawierających filtry,
  • suszyć w naturalny sposób.

W idealnym świecie włosy zawsze byłyby miękkie, zdrowe i błyszczące, ale niestety nasz świat taki nie jest. Być może kiedyś stworzymy włosy, które nie będą miały problemów z zachowaniem miękkości i odporności na szkodliwe czynniki. Ale do tego czasu każdy użytkownik włosów będzie musiał pracować nad utrzymaniem swojego uzupełnienia tak miękkiego, jakie było w pierwszych dniach używania.

Jeśli Twoje dotychczasowe uzupełnienie straciło swoja pierwotną miękkość i blask, zapewne nie wygląda już tak olśniewająco jak na początku. Mamy jednak dobrą wiadomość, jeśli zamówisz swoje zastępcze włosy drogą internetową na naszej stronie Hair Again. Cały proces zakupowy jest prosty, a ceny atrakcyjne. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań.

Miękkość systemu włosów

Call Now Button