Miękkość włosów bazuje na niczym innym jak na obecności łoju albo jego niedoboru. Każdy z twoich naturalnych, rosnących włosów jest pokrywany cały czas bardzo cienką warstwą łoju, co gwarantuje miękkość włosów. Dlatego Twoje włosy robią się tłuste po paru dniach niemycia ich – nie to, żebyś tak długo ich nie mył, prawda?

Co to jest łój? Dobrze, że pytasz.

To półpłynna substancja wydzielana przez gruczoły łojowe, które znajdują się przy mieszkach włosowych, gdzie uwalniają łój, przenoszą na powierzchnię skóry i dalej wzdłuż łuski włosa. Ten płaszczyk łojowy sprawia, że Twoje włosy są mocne, miękkie oraz nawilżone. Niestety system włosów przyczepiony do Twojej głowy nie może cieszyć się takim luksusem. Kiedy zamawiasz uzupełnienie z naturalnych włosów,  jest na nich nieduża ilość łoju, która jednak całkowicie znika po jakimś czasie mycia i noszenia ich. Wówczas zrobią się łamliwe i suche. Co można zrobić, by zmiękczyć włosy na dłuższy czas?

Utrzymywanie miękkości włosów to problem, jaki mają wszyscy. To jest właśnie jedna z tych trudności dotycząca uzupełnień włosów. Gdy masz uczucie, że Twoje włosy są suche i sztywne, powinieneś skorzystać z naszych wskazówek, w których podpowiemy Ci, co należy i czego nie powinno się robić.

Czego nie robić, lub chociaż próbować nie robić:

  • zbyt często myć,
  • często korzystać z basenu wystawiając włosy na działanie chloru,
  • suszyć suszarką.

Co należy robić, jeżeli będzie taka konieczność:

  • nakładać więcej odżywki,
  • zostawiać w niej włosy,
  • używać produktów zawierających filtr,
  • suszyć naturalnie.

W idealnym świecie włosy zawsze byłyby miękkie, ale niestety w nim nie żyjemy. Być może kiedyś stworzymy włosy, które nie będą miały problemów z miękkością, ale do tej pory każdy użytkownik włosów będzie pracował nad utrzymaniem uzupełnienia tak miękkiego, jak było pierwszego dnia.

Jeśli zamówisz swoje zastępcze włosy w Internecie w naszej firmie (hair direct). Pocieszeniem może być to, iż zamawianie nowych uzupełnień jest tanie i proste. Sprawdź nasze ceny i plany oszczędzania, jakie pozwolą Ci dostawać nowe uzupełnienia, gdy poprzednie stracą swą miękkość.