Łysienie to powszechne schorzenie, które dotyka szerokiego grona ludzi, niezależnie od płci, wieku czy miejsca zamieszkania. Znacznie częściej pojawia się u mężczyzn. Panuje wśród nich skrajnie różne podejście do tego tematu. Niektórzy panowie zupełnie nie chcą rozmawiać otwarcie o tych dolegliwościach. Z kolei inni głośno bagatelizują problem i obracają go w żart. Część mężczyzn sprawdza nieustannie kolejne metody, od masażu skóry głowy oraz zmiany diety po stosowanie szerokiej gamy specyfików na wstrzymanie wypadania i przyspieszenie porostu włosów. Z kolei inni od razu kierują się do fryzjera oraz podejmują decyzję o zupełnym ostrzyżeniu. Jak widać ile jest osób, tyle sposobów radzenia sobie z problemem. Na szczęście panowie mogą skorzystać z profesjonalnych rozwiązań przygotowanych z myślą o opisywanych dolegliwościach.

Dlaczego tracimy włosy?

Utrata włosów ma wiele różnorodnych przyczyn. Męskie łysienie wynika głównie ze zwiększonej produkcji lub nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron, czyli najbardziej aktywną odmianę testosteronu. To ten hormon odpowiada często za zaburzenia pracy mieszków włosowych i wypadanie włosów. Dlatego łysienie często ma wtedy charakter ogniskowy. Pojawia się na czubku głowy lub na linii włosów w okolicy czoła. Wtedy bardziej naturalnym rozwiązaniem od pełnych peruk będą tupety. Skutecznie pozwalają ukryć tylko obszary pozbawione włosów bez przysłaniania pukli wciąż rosnących na głowie. Takie rozwiązanie pozwoli w krótkim czasie poprawić samopoczucie oraz zwiększyć pewność siebie.

Jak ukryć problemy na głowie? Tupety męskie są rozwiązaniem!

Męski tupet to dyskretny sposób na maskowanie obszaru pozbawionego włosów, zwłaszcza na czubku głowy. Produkty tego typu składają się bazy przylegającej do skóry oraz doczepionych do niej włosów. Producenci tupetów korzystają z wielu różnorodnych materiałów, które mają specyficzne właściwości wpływające na sposób użytkowania oraz pielęgnacji. Na rynku dostępne są modele wykonane z pasm naturalnych i syntetycznych. Egzemplarze wykonane z włosów naturalnych dają bardzo realistyczny efekt pod kątem wyglądu oraz układania i trudno odróżnić je od własnych pukli użytkownika. Tupety są mocowane na kilka sposobów. Dlatego można skorzystać z klipsów przyczepianych do włosów pozostających na głowie, taśm oraz specjalnego kleju.

Co jest kluczem do sukcesu przy kupowaniu tupetu? Istotne jest dopasowanie cech uzupełnienia do pukli rosnących na głowie. Wtedy można uzyskać spójny wygląd i cieszyć się ze swojego zupełnie nowego wizerunku.

Jak działają tupety męskie?

Myślisz o nowej fryzurze? Poznaj walory tupetów

Tupety męskie mają naprawdę wiele zalet. Te cechy sprawiają, że są popularnym rozwiązaniem dla łysiejących mężczyzn. Oto kilka argumentów, które mogą zachęcić do skorzystania z takiego rozwiązania osoby nieprzekonane.

  • Szybka poprawa wyglądu fryzury. Tupet pozwala poprawić wygląd w zasadzie natychmiastowo. Eliminuje widoczny obszar łysienia bez potrzeby długotrwałych wizyt na fotelu u specjalisty lub stosowania mało skutecznych kuracji.
  • Spójny wygląd włosów — odpowiednie dopasowanie tupetu do istniejących pasm zapewnia naturalny wygląd włosów na głowie, dzięki czemu obszar łysienia będzie zasłonięty w dyskretny sposób. Dlatego nikt z otoczenia nie zorientuje się, że fryzura została poprawiona.
  • Pewne mocowanie — tupet jest solidnie przytwierdzony do głowy. Uzupełnienie nie zsuwa się oraz nie przekręca podczas codziennych zajęć, także tych wymagających większego ruchu. Dzięki temu użytkownik ma wysoki komfort użytkowania i pewność, że włosy pozostaną na swoim miejscu niezależnie od sytuacji.
  • Wytrzymałość — sprawdzone materiały najwyższej jakości (np. włosy naturalne), użyte do produkcji tupetów, przekładają się na trwałość produktu. Wybrane surowce mogą jednak podwyższać jego cenę.
  • Wszechstronność — tupety świetnie sprawdzą się podczas różnych aktywności, takich jak jogging, ćwiczenia na siłowni, taniec czy praca fizyczna. W związku z tym mocowanie jest stabilne i daje gwarancję, że włosy pozostaną na miejscu nawet podczas intensywnego ruchu.
  • Korzystny stosunek ceny do jakości. W porównaniu z innymi metodami maskowania łysienia, ceny tupetów są naprawdę przystępne, nie wspominając już o łącznych kosztach chirurgicznej transplantacji włosów. Trzeba wiedzieć, że same tupety mogą się od siebie różnić pod względem cenowym. Ich koszty zależą głównie od zastosowanych materiałów i wielkości powierzchni do zamaskowania. Natomiast najdroższe tupety są wykonane z włosów naturalnych.

Tupecik męski — panowie szukają pomocy

Wybór odpowiedniego tupetu to ważna decyzja wpływająca na budowanie własnego wizerunku i postrzeganie przez osoby z otoczenia. Dlatego przed zakupem uzupełnienia należy starannie przemyśleć swoje potrzeby oraz określić jaki efekt będzie satysfakcjonujący. Podjęcie decyzji może ułatwić wcześniejsza rozmowa z najbliższymi. Natomiast zdecydowanie wiele korzyści przyniesie konsultacja w renomowanej perukarni. Doświadczony specjalista podpowie, z jakich elementów powinien składać się tupet przygotowany z myślą o specyficznych potrzebach użytkownika. Zupełnie inną budowę będzie miało używane codziennie uzupełnienie dla osoby aktywnej zawodowo lub regularnie uprawiającej sport. Z tego powodu doradca wybierze materiały o zwiększonej odporności na wymagające warunki.

Najlepsze materiały użyte do produkcji tupetów męskich, w połączeniu z przestrzeganiem wskazówek dotyczących pielęgnacji uzupełnienia, mogą zapewnić długi okres cieszenia się z nowej, ulepszonej fryzury bez żadnych problemów.

Call Now Button