Dla wielu osób dotkniętych łysieniem, nieodłącznym towarzyszem codziennego życia staje się przyklejana peruka. Dobrze dopasowana fryzura może godnie zastąpić utracone pasma i zapewnić osobie pozbawionej włosów codzienny komfort, poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Peruki mogą być mocowane na kilka sposobów, przede wszystkim przy pomocy specjalnych taśm oraz kleju. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej perukom klejonym na ich obwodzie. W tym tekście podpowiadamy, co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Zalety przyklejanej peruki

Przyklejana peruka na zamówienie spełni oczekiwania osób pragnących czuć się pewnie w każdej sytuacji. Klejone modele typu lace front zapewniają naturalny wygląd – nie przekręcają się, nie rolują przy brzegach i nie zsuwają. Dzięki dodatkowej warstwie kleju peruka pozostaje na swoim miejscu niezależnie od okoliczności. Dlatego w nowej fryzurze możesz bez obaw szaleć na parkiecie i uprawiać sport. Co ważne, peruki przyklejane są do skóry głowy przy pomocy specjalnych klejów. Producenci środków dostępnych w salonach perukarskich przygotowują je z bezpiecznych dla skóry składników. Nowoczesne kleje do peruk i systemów włosów są mocne, nie powodują podrażnień, ani nie wywołują reakcji alergicznych. Co ważne, po ściągnięciu przyklejanej peruki można bez trudu usunąć klej z ciała i bazy, aby przygotować je do ponownego założenia.

Przyklejana peruka z włosów naturalnych i sztucznych

Przyklejane peruki lace front dostępne w salonach podzielić można na dwa główne typy: tkane z włosów pochodzenia naturalnego oraz syntetycznego. Droższe, jednak bardziej trwałe i uniwersalne są modele produkowane ze starannie wyselekcjonowanych włosów oddanych przez ochotników. Peruki z włosów naturalnych, a zwłaszcza dziewiczych pasm typu słowiańskiego, są miękkie, lśniące i wytrzymałe. Pokryte łuskami włosa łodygi pasm naturalnych są chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu można je swobodnie czesać i stylizować. W związku z tym osoby noszące przyklejane peruki z włosów naturalnych nie muszą ograniczać się do wyłącznie jednej fryzury w trakcie ich noszenia. Nowe pukle można modelować, kręcić, prostować, a nawet farbować. Pielęgnacja peruk naturalnych nie jest uciążliwa i niewiele różni się od zabiegów wykonywanych na włosach wyrastających z cebulek.

Tańszą alternatywą dla peruk naturalnych są fryzury tkane z włosów produkowanych fabrycznie. Syntetyczne włosy są nieco bardziej sztywne od swoich naturalnych odpowiedników i inaczej załamują światło. Peruki syntetyczne mają formę gotowych fryzur, których kształtu nie należy zmieniać. Nawet szczotkowanie pasm może powodować ich łamanie, mechacenie i matowienie. Bezwzględnie zakazana jest stylizacja włosów syntetycznych rozgrzanymi urządzeniami – prostownicą, suszarką, lokówką lub falownicą. Aby pasma wykonane z materiałów sztucznych nie elektryzowały się, należy regularnie stosować mgiełkę antystatyczną.

przyklejana peruka

Jak przygotować się do założenia peruki?

Zanim będziesz cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami, musisz przygotować swoje ciało. Jeśli mocujesz perukę na swoje włosy, konieczne będzie ich dokładne zebranie i spłaszczenie. Szczególną uwagę zwróć na cienkie, delikatne włosy rosnące na skroniach i czole. Własne włosy powinny być uczesane jak najbardziej płasko. W ten sposób założona peruka będzie wyglądać bardziej naturalnie, bez odstawania w jakimkolwiek miejscu. Najlepszym sposobem na ujarzmienie i zmniejszenie objętości pasm będzie ukrycie ich pod specjalnym czepkiem. Kolejnym etapem przygotowań do założenia przyklejanej peruki jest dokładne oczyszczenie skóry, zwłaszcza na czole, na którym wydziela się najwięcej sebum zmniejszającego przyczepność kleju. Możesz użyć standardowych kosmetyków (na przykład płynu micelarnego, żelu do mycia twarzy) lub zaopatrzyć się w specjalny środek hipoalergiczny.

Praktyczne porady na dobry początek z przyklejaną peruką

Przy zakładaniu przyklejanej peruki, należy ściśle stosować się do zaleceń producenta kleju. Naniesienie zbyt skąpej warstwy specyfiku może sprawić, że peruka zacznie odchodzić od skalpu w trakcie noszenia. Z kolei zbyt gruba warstwa kleju może nieodwracalnie uszkodzić siatkę. Pamiętaj, żeby nie nakładać kleju na własne włosy. Zanim nałożysz specyfik, dokładnie schowaj pasma pod specjalnym czepkiem. Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa? Po użyciu nowego kosmetyku często zauważasz podrażnienia? W takim wypadku warto wykonać próbę uczuleniową. Nanieś niewielką porcję kleju w niewidocznym miejscu, i odczekaj kilka-kilkanaście minut. Jeśli Twoja skóra jest uczulona na którykolwiek ze składników, w miejscu nałożenia specyfiku pojawi się reakcja alergiczna (zaczerwienienie, wysypka, swędzenie skóry). To znak, że należy wtedy skonsultować się ze specjalistą z salonu perukarskiego, którzy dobierze środek o innym składzie i zbliżonej skuteczności.

Call Now Button