Wszelkie uzupełnienia fryzur przygotowane z włosów naturalnych są powszechnie cenione ze względu na wysoką jakość oraz trwałość wykorzystywanych pasm. Włosy umieszczane w systemach uzupełnień należy regularnie i starannie pielęgnować, aby zachować je w jak najlepszej kondycji przez cały okres użytkowania. W przeciwnym razie mogą pojawić się różnorodne problemy, takie jak mechacenie się włosów. Dlaczego do niego dochodzi i jak postępować w przypadku zauważenia pierwszych objawów?

Co wywołuje mechacenie włosów?

Mechacenie się włosówOpisywana kwestia włosów dotyka najczęściej osoby, które noszą zastępcze włosy i peruki z dłuższymi pasmami pochodzenia naturalnego. Końcówki włosów mają w takiej sytuacji niemal ciągłą styczność z odzieżą oraz ciałem, co powoduje częste tarcie i naraża je na kontakt z potem, kosmetykami oraz detergentami. Taki zestaw czynników sprawia, że końcówki skręcają się, tracą swój blask oraz pierwotną sprężystość. Zaczynają wyglądać po prostu nieestetycznie.

Jak zapobiegać mechaceniu się włosów?

Aby zapobiegać mechaceniu, warto delikatnie rozczesywać włosy po każdym użyciu oraz umieszczać uzupełnienie na dedykowanym stojaku. Bardzo ważne jest odpowiednia pielęgnacja takich włosów. Nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów w trakcie ich mycia. Po opłukaniu uzupełnienia trzeba odłożyć je na stojak. Można usunąć nadmiar wilgoci za pomocą miękkiego i chłonnego ręcznika. Trzeba go tylko delikatnie przykładać do włosów i unikać jakiegokolwiek pocierania pasm. Najlepiej byłoby, aby uzupełnienie wysychało w swoim własnym tempie.

Co w przypadku zauważenia problemu z końcówkami włosów? Czy można zaryzykować wykorzystanie jakichś domowych metod, które nie gwarantują powodzenia? Zdecydowanie bezpieczniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem w przypadku mechacenia się włosów jest konsultacja z naszymi specjalistami i powierzenie im swojego uzupełnienia. Jeśli pukle są zmechacone w niewielkim stopniu, to pomoże regeneracja zastępczych włosów. W przypadku poważniejszego uszkodzenia możliwe będzie przywrócenie uzupełnienia do zadowalającego stanu. Będzie to wymagać dokładnego sprawdzenia produktu, oszacowania zakresu niezbędnych działań, czasu potrzebnego na naprawę włosów oraz kosztów usługi.

Czasem może okazać się, że uszkodzenia są zbyt poważne, aby odpowiednio zregenerować włosy. Natomiast jeśli uznają Państwo, że zaproponowana kwota za regenerację jest zbyt wysoka, to w jednym z naszych salonów można zamówić lub kupić nowe uzupełnienie fryzury. Niejednokrotnie takie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze.

Call Now Button