W tej sekcji podpowiemy jak łatwo i porządnie wyczyścić z kleju uzupełnienie włosów, przede wszystkim to na poliuretanowej skórze oraz bazie wykonanej z siatki. Dzięki właściwym sposobom czyszczenia usuniesz klej również z włosów.

Poniższa porada nie dotyczy uzupełnienień włosów posiadających bazę silikonową!

Na początek zaopatrz się w potrzebne akcesoria. W tym celu potrzebujesz:

  • zlewu lub umywalki z bieżącą wodą,
  • miseczki,
  • delikatnej szczotki,
  • łagodnego szamponu,
  • zmywacza kleju,
  • styropianowej główki.

Jak zabrać się do czyszczenia zastępczych włosów?

1. Usuń taśmę z bazy

Rozpocznij odklejanie taśmy od bazy poliuretanowej. Poruszaj się od brzegu uzupełnienia. Możesz pomóc sobie przy tym paznokciami. Pamiętaj, aby nie usuwać taśmy w obrębie siatki, ponieważ w ten sposób możesz spowodować uszkodzenie bazy. Użyj zmywacza do kleju oraz ręcznika papierowego – w ten sprytny sposób unikniesz ślizgania się taśmy w rękach.

Usuwanie taśmy z systemu uzupełnień włosów

Prawidłowe usuwanie taśmy z systemu uzupełnień włosów

2. Zamocz produkt w zmywaczu kleju

Proteze włosów należy umieścić w pojemniku z preparatem do czyszczenia, z bazą zawsze skierowaną do góry. Czas namaczania jest niezwykle zróżnicowany – wynosi on od 5 minut do nawet 1 godziny. Wymagany czas jest zależny od specyfiki i ilości zastosowanego kleju. Dlatego jeśli taśma przyczepiona jest do bazy wykonanej z siatki, odpadnie sama po odpowiednio długim namoczeniu.

3. Wyczyść swój produkt

Wyciągnij uzupełnienie włosów z pojemnika znajdującego się w umywalce. Pamiętaj, aby cały czas trzymać bazę systemu zwróconą ku górze. Dodatkowo uważaj na siatkę podczas czyszczenia. W związku z tym ostrożnie usuwaj klej, pozbywając się go tyle, ile będzie to możliwe. Następnie znowu umieść Twój Hair System w roztworze w misce. Tym razem możesz go wyciągnąć już po kilku minutach, ponieważ w tym momencie chcemy pozbyć się pozostałych resztek kleju.

4. Wypłucz uzupełnienie

Umieść swój Hair System w umywalce, a następnie dokładnie wypłucz go pod silnym strumieniem letniej wody. Jeżeli w uzupełnieniu włosów dalej będą znajdować się resztki kleju oznacza to, że artykuł nie był namaczany przez odpowiednio długi czas. Dlatego w takiej sytuacji należy powrócić do kroku numer 2.

5. Użyj szamponu i odżywki

To przedostatni krok w procesie procesu czyszczenia Twoich nowych włosów. Umyj go starannie szamponem, aby na uzupełnieniu nie znajdowały się jakiekolwiek pozostałości kwasu lub kleju. Następnie użyj odpowiedniej odżywki. Powyższe czynności sprawią, że Twoje uzupełnienie włosów znów wyglądać będzie jak nowe. Ponownie będzie ono bowiem czyste, świeże i pozbawione kleju.

Pielęgnacja systemu włosów

Pielęgnacja środkami do systemów włosów

Rozczesywanie systemu włosów

 

6. Wysusz dokładnie włosy

Po dokładnym umyciu produktu musisz go teraz wysuszyć, aby przygotować do ponownego założenia. W tym celu najlepiej sprawdzi się styropianowa główka. Nałóż uzupełnienie na taką podstawkę i delikatnie odciśnij z włosów nadmiar wilgoci. Najlepiej sprawdzą się do tego chłonne ręczniki papierowe lub miękkie ręczniki z bawełny. Po tym trzeba pozostawić proteze włosów do samodzielnego wysuszenia, co może zająć kilka godzin. Nie zalecamy stosowania suszarek i dmuchaw do przyspieszania tego procesu, ponieważ takie suszenie może naruszyć strukturę uzupełnienia i uszkodzić same włosy.

 

Call Now Button