W tej sekcji podpowiemy jak łatwo i porządnie wyczyścić uzupełnienie włosów z kleju, przede wszystkim na poliuretanowej skórze oraz bazie wykonanej z siatki. Dzięki właściwemu czyszczeniu usuniesz również klej z włosów.

Poniższa porada nie dotyczy systemów uzupełnienia włosów posiadających bazę silikonową.

Na początek zaopatrz się w potrzebne akcesoria.

Potrzebujesz:

  • Zlewu lub umywalki z bieżącą wodą,
  • Miseczki,
  • Szczotki,
  • Płynu do mycia naczyń,
  • Łagodnego szamponu,
  • Zmywacza kleju,
  • Głowy wykonanej ze styropianu.

Jak się do tego zabrać?

1. Usuń taśmę.

Rozpocznij odklejanie taśmy od bazy poliuretanowej. Poruszaj się od brzegu. Możesz pomóc sobie paznokciami. Pamiętaj, aby nie usuwać taśmy w obrębie siatki. W ten sposób możesz spowodować uszkodzenie bazy. Użyj rozpuszczalnika do kleju oraz ręcznika papierowego – unikniesz w ten sposób ślizgania się taśmy w rękach.

DSC_2649

DSC_2660

2. Zamocz system w zmywaczu kleju.

System należy umieścić w pojemniku z preparatem do czyszczenia, bazą skierowaną do góry. Czas namaczania jest niezwykle zróżnicowany – wynosi on od 5 min do nawet 1 godz. Czas jest zależny od specyfiki zastosowanego kleju. Jeśli taśma przyczepiona jest do bazy wykonanej z siatki, po zamoczeniu odpadnie ona sama.

3. Wyczyść swój Hair System.

Wyciągnij uzupełnienie włosów z pojemnika, znajdującego się w umywalce. Pamiętaj, aby trzymać bazę systemu zwróconą ku górze. Uważaj na siatkę podczas czyszczenia – ostrożnie usuwaj klej szczoteczką do zębów. W tym celu wykonuj pionowe, krótkie ruchy. Usuń tyle kleju, ile będzie to tylko możliwe. Następnie znowu umieść Twój Hair System w roztworze. Tym razem możesz go wyciągnąć już po kilku minutach.

4. Wypłucz uzupełnienie.

Umieść swój Hair System w umywalce. Nie myj go jednak, lecz nalej na całe uzupełnienie płyn do naczyń, korzystając z faktu, że jest ono jeszcze mokre od roztworu. Sprawi to, że pozostałe resztki kleju stracą przyczepność. Usuń je szczotką do zębów, poruszając się od brzegu do środka. Czyść Hair System delikatnie przez kilka minut, a następnie wypłucz go pod silnym strumieniem letniej wody. Jeżeli w uzupełnieniu włosów dalej znajdować się będą resztki kleju, oznacza to, że system nie był namaczany przez odpowiednią ilość czasu. W takiej sytuacji należy powrócić do kroku numer 2.

5. Użyj szamponu i odżywki.

A oto ostatni krok procesu czyszczenia twojego systemu. Umyj go szamponem, aby na uzupełnieniu nie znajdowały się jakiekolwiek pozostałości kwasu lub kleju. Następnie użyj odpowiedniej odżywki.
Powyższe czynności sprawią, że Twoje uzupełnienie włosów znów wyglądać będzie jak nowe – na powrót będzie ono bowiem czyste i pozbawione nadmiaru kleju.

DSC_2676

DSC_2677

DSC_2694