Od czego zależy cena systemów włosów?

Od czego zależy cena systemu włosów?

Udostępnij ten post

Od czego zależy cena systemów włosów?

System uzupełnień włosów to rewolucyjne rozwiązanie na rynku wyrobów związanych z łysieniem. Jego liczne walory sprawiają, że przedstawiana propozycja stopniowo zdobywa przewagę nad popularnymi i znanymi od lat klasycznymi perukami. Zostawia daleko w tyle również medyczny przeszczep włosów, co opisaliśmy w jednym z innych artykułów. Okazuje się, że ceny systemów uzupełnień mogą osiągać bardzo różne poziomy. Ile w takim razie trzeba będzie przeznaczyć pieniędzy na wykonanie częściowego uzupełnienia wybrakowanej fryzury?

Koszty zakupu systemu uzupełnień mogą być naprawdę różne

Tak postawione pytanie ma jedną dobrą odpowiedź, którą lubi wielu specjalistów: to zależy. Koszty zakupu produktu są uzależnione przede wszystkim od tego, czy mówimy o gotowej peruce czy o produkcie przygotowanym na indywidualne zamówienie. Co oczywiste, wyroby personalizowane są droższe, a czas oczekiwania na nie jest dłuższy i może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu klientów decyduje się właśnie na taki krok ze względu na chęć bycia oryginalnym i potrzebę wyróżnienia się z tłumu.

Co wpływa na cenę systemu uzupełnienia włosów?

Wróćmy jednak do samych kosztów systemu. Pierwszym czynnikiem wpływającym na cenę jest materiał, z którego wykonano implant. Drożej wypadają systemy utkane z włosów naturalnych, czyli pukli ściętych od innych ludzi. Posiadacze takich włosów odpowiednio pielęgnowali je przed ścięciem. Nie stosowali wysokiej temperatury do suszenia lub układania, aby nie uszkodzić ich struktury. Unikali również wszelkich intensywnych zabiegów, takich jak koloryzacje. Dlatego są to pasma najwyższej jakości i najbardziej pożądane. Cenę systemu może znacząco obniżyć wybranie uzupełnienia z włosów syntetycznych. W tym przypadku mamy do czynienia z pasmami produkowanymi z tworzyw sztucznych w fabrykach. W tym przypadku możliwości wyboru koloru i innych właściwości są bardzo szerokie. Oprócz rodzaju włosów, na cenę systemu uzupełnień mają też wpływ inne parametry: długość, gęstość tkania, grubość, kolor i skręt pukli.

Od czego zależy cena systemu włosów?

Czynnikiem, który znacząco przekłada się na koszt zakupu jest powierzchnia systemu. Wartość uzupełnienia jest powiązana bezpośrednio z wielkością obszaru niezbędną do zamaskowania łysienia. Jeszcze jedna rzecz to sama baza, czyli wewnętrzna warstwa systemu, która znajduje się najbliżej skóry głowy. Może być wykonana z materiałów, które mają różnorodne właściwości, np. grubość, przepuszczalność powietrza lub prześwitywanie skóry głowy klienta. Specjaliści, którzy pomagają w zaprojektowaniu uzupełnienia, uwzględniają przewidywaną częstotliwość używania oraz przewidywane aktywności użytkownika. Dobra wentylacja skóry głowy zapobiegnie powstawaniu problemów z podrażnieniami lub odparzeniami również w cieplejsze dni.

Wszystko to sprawia, że ceny systemów włosów dla kobiet i mężczyzn mogą się od siebie znacznie różnić. Za najtańsze wersje trzeba będzie zapłacić ok. 1500 zł, podczas gdy najdroższe i najbardziej zaawansowane wyroby mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Włosy to inwestycja w siebie

Trzeba przyznać, że żyjemy w kulturze i mentalności, w której pieniądze stanowią jeden z tematów tabu. Rozmowy o zarobkach czy wydatkach zazwyczaj prowadzimy w wąskim gronie najbliższych i zaufanych osób. Niezależnie od miejsca i czasu, rozmowa o pieniądzach zawsze jest nacechowana subiektywnymi odczuciami. To, co dla kogoś będzie śmiesznie tanie, dla drugiego człowieka będzie sporym obciążeniem domowego budżetu. Zdajemy sobie sprawę, że imponujące uzupełnienia włosów mogą nie należeć do tanich przyjemności, a każdy z klientów podczas zakupu powinien uwzględnić kwestie finansowe i zasobność swojego portfela. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, pamiętaj o jednej rzeczy. Inwestycja w nowy wygląd fryzury, to tak naprawdę wkład w siebie — poczucie własnej wartości, radość z życia i brak kompleksów. Te obszary naszego życia są bardzo ważne dla dobrego samopoczucia oraz komfortu codziennego funkcjonowania, a ten zawsze jest wart swojej ceny.