System uzupełnień to rewolucyjne rozwiązanie problemu widocznych objawów utraty włosów. Możliwość zakrycia przerzedzonych lub łysiejących obszarów na głowie otwiera wiele opcji układania fryzury. Technologia i metody walki z tymi problemami rozwijają się nieustannie. Dyskretne zasłonięcie gniazdka na czubku głowy lub pogłębiających się zakoli nie stanowi już zatem większego problemu. Zastosowanie takiego rozwiązania przynosi mnóstwo korzyści, na czele z poprawą wyglądu i odbudową pewności siebie.

Proteza włosów wykonana w profesjonalnym punkcie trychologicznym lub perukarskim powinna odznaczać się kilkoma rzeczami, które świadczą o wysokiej jakości. Pierwszym punktem na liście jest sam wygląd zamawianego systemu włosów. Nie ma w tym nic dziwnego. Nadrzędnym celem takich produktów jest poprawa wizerunku lub przywrócenie dawnego wyglądu użytkownikowi. Czynników wpływających na formę protezy jest całkiem sporo: kolor, długość i gęstość pasm. Bardzo ważny jest wybrany rodzaj włosów. Dostępne są pukle naturalne lub sztuczne. Swój wkład ma także baza, bo to od niej zależy m.in. sposób mocowania pukli i prześwitywanie skóry głowy.

Istotne jest dopasowanie nowej fryzury do typu urody. Warto mieć na uwadze, że nie każda fryzura, długość włosów itp. będą odpowiednie do konkretnego kształtu twarzy. Warto uwzględnić odcień naturalnych włosów, a nawet styl ubierania się. Połączenie tych elementów powinno być przemyślane oraz spójne. Wtedy otrzymany efekt zachwyci i będzie jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Wygląd to nie wszystko

Na jak długo starcza system uzupełnień?Ocenianie uzupełnienia wyłącznie przez pryzmat wyglądu byłoby zbytnim uproszczeniem tematu. W życiu nie liczy się bowiem tylko piękno. Ważne są także ergonomia i użyteczność. Jedną z kluczowych cech funkcjonalności jest trwałość. To, jak długo będzie można polegać na swoim systemie uzupełnień włosów, zależy od kilku czynników.

Pierwszym jest oczywiście właściwe traktowanie uzupełnienia podczas noszenia i odpowiednia pielęgnacja po zdjęciu. Bez odpowiedniej dbałości i troski o poszczególne części systemu, bardzo szybko trzeba będzie zastanawiać się nad wymianą całości na nowy egzemplarz. Kluczem do sukcesu jest dość częste rozczesywanie włosów za pomocą odpowiedniej szczotki albo grzebienia oraz przechowywanie uzupełnienia we właściwy sposób. Najlepiej zostawiać je na przeznaczonej do tego celu główce (stojaku). Wtedy baza zachowa swój kształt i zmniejszy się ryzyko powstawania jakichś deformacji lub delikatnych rozdarć itp.

Warto wziąć pod uwagę, że dłuższy czas używania gwarantują systemy włosów wykonane z pasm naturalnych. Ich zewnętrzna warstwa składa się z łusek, które chronią pasma przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi z otoczenia i pomagają zatrzymać wilgoć wewnątrz. Dzięki temu systemy i peruki wykonane z włosów naturalnych można modelować za pomocą urządzeń generujących wysokie temperatury (lokówki, prostownice, suszarki). Używanie tych narzędzi jest niewskazane przy włosach syntetycznych. Pukle zrobione z tworzyw sztucznych mają bardzo niską tolerancję na bardzo mocne podgrzewanie, dlatego nie można ich modelować w taki sposób. Cały czas istnieje ryzyko ich poważnego zniekształcenia lub nawet stopienia.

Okres przydatności niechirurgicznego przeszczepu włosów do użycia może skrócić też koloryzowanie pasm. Tu zasada jest podobna, jak w przypadku stosowanie wysokich temperatur. Włosy naturalne lepiej znoszą styczność ze środkami chemicznymi odpowiadającymi za zmianę koloru. Zdecydowanie gorzej radzą sobie z nią tupety, treski i zagęszczenia wykonane z włókien sztucznych. Poza tym włosy syntetyczne mają specyficzną, gładką warstwę zewnętrzną, która sprawia, że nałożone farby i barwniki spływają. W związku z tym próby zmiany koloru takich włosów po prostu mijają się z celem.

System uzupełnień może wystarczyć nawet na kilka lat

Na okres przydatności produktów trychologicznych do użycia ma wpływ także zastosowana baza uzupełnienia. Systemy wykonane z delikatniejszych materiałów naturalnie będą podatniejsze na uszkodzenia (pęknięcia, rozdarcia itp.), dlatego wymagają ostrożności, szczególnie przy zakładaniu i zdejmowaniu. Z drugiej strony zapewniają większą przewiewność w ciepłe dni i lepiej odprowadzają wilgoć zgromadzoną na głowie. Z kolei systemy z masywniejszymi, grubszymi bazami są odporniejsze na czynniki, które mogą spowodować ich zniszczenie, ale to wiąże się z faktem, że skóra głowy nie będzie mogła tak swobodnie oddychać.

Sporo zależy także od tego, jak pielęgnowane są elementy uzupełnienia. Dbanie o system zgodnie z zaleceniami producenta i rozsądne modelowanie włosów mogą zaowocować długim czasem bezproblemowego korzystania, nawet przez kilka lat. I odwrotnie: żywotność zaniedbanego systemu będzie liczona niestety tylko w miesiącach.

W trakcie dobierania elementów swojego uzupełnienia włosów warto skonsultować się z naszymi specjalistami. Udzielą oni wielu rad i wskazówek, na co szczególnie należy zwracać uwagę podczas składania zamówienia.

System uzupełnień na ile lat

Call Now Button